Czterech blondynów

Dzisiaj w ramach ćwiczeń wyobraźni kolejna porcja pomysłów. Wikipedia wylosowała 4 Non Blondes, kurde bele, ja nie wiem jak ja sobie poradzę, chyba osiwieję! Dobra, czas start, nie więcej niż 60 minut pisania, ready, go!

W Altdorfie jest ponuro i nieprzyjemnie. No, może z wyjątkiem terenów Cesarskiego Pałacu. Albo otoczenia Katedry Sigmara. Poza tymi miejscami JEST ponuro i nieprzyjemnie. Takie otoczenie sprzyja powstawaniu różnego rodzaju umysłowych zaburzeń, które zdarzają się tu wyjątkowo często. Przynajmniej tak twierdzi Bernard Zeitpager, szanowany badacz konstytucji psychicznej człowieka. Ale ludzie często mylą się co do założeń, na których budują swoje teorie. Przyczyną najzwyczajniej w świecie jest wpływ sił Chaosu.

Pod takim właśnie wpływem powstało w Altdorfie 6 lat temu tajne stowarzyszenie, którego członkowie poszukują wyzwolenia z ograniczeń stawianych przez moralność i społeczeństwo. Stowarzyszenie zostało nazwane Vier Gottes (Czterech Bogów), a jego członkami-założycielami byli: Carl Nadelspitze, Dieter Meissel, Erwin Klinge, Friedrich Knackern – wszyscy będący kupcami prowadzącymi z sukcesem swoje interesy. Przez pierwszy rok działalności zwerbowano jeszcze dwie osoby ze sfer szlacheckich: Gottarda von Mawitz oraz Hansa von Hängebrücke i kilka mniej znaczących postaci. Kolejnego roku doszło do rozłamu (i przy okazji śmierci jednego ze szlachciców). Stowarzyszenie uznano za rozwiązane.

Miesiąc temu w mieście pojawił się Johann von Mawitz, od lat prowadzący śledztwo w sprawie śmierci swojego ojca. Podążając za posiadanymi tropami wpadł na ślad kilku osób powiązanych z Vier Gottes. Kontynuując badanie owych śladów dotarł do ślepego zaułka, gdyż każda z osób, z którymi się kontaktował, zdradzała oznaki zaawansowanej demencji i szaleństwa. Co gorsza, członkowie jego świty zaczęli twierdzić, że są obserwowani i zdradzać oznaki zdenerwowania. Johann von Mawitz postanowił wycofać się w cień i zlecić dalsze śledztwo komuś, kogo nikt w mieście nie będzie mógł powiązać z nim samym – czyli anonimowym poszukiwaczom przygód.

Bohaterowie rozpoczynają śledztwo, poszukując kolejnej osoby z listy von Mawitza. Po znalezieniu tego człowieka orientują się, że jest w takim samym stanie jak pozostali, odnalezieni wcześniej przez von Mawitza.

Time’s up. Muszę zając się pracą, a w końcu ta kategoria postów nazywa się „Surowe pomysły”. Pomysł jest, reszta zależy od ciebie.


Zamów subskrypcję tego bloga – będziesz informowany o nowych postach e-mailem.

Odwiedź sklep z grami: www.rebel.pl

Reklamy

~ - autor: malleusbellum w dniu 8 lutego 2007.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: