Heretycy

Dzisiejszy pomysł sponsoruje Wikipedia i hasło ‚Apikojres’.

Elektor Talabeklandu zrozumiał pewnego pięknego, wiosennego dnia, jakim zagrożeniem dla jego prowincji, dla Imperium, a nawet dla całej ludzkości jest wiara w Shalyię.

Pomyślał sobie tak: „Shalyia opiekuje się biednymi, chorymi i w każdy inny sposób nieprzystosowanymi istotami, pomagając im przeżyć. Oznacza to, że dzięki posłudze kapłanów i kapłanek Bogini Miłosierdzia rosną szeregi marnot, które potrafią jeno wyciągać rękę (jeśli jeszcze jakąś mają) po kolejną porcję darmowej strawy albo miedziaka. Gdyby nie mieli dostępu do świątyń Shalyi musieliby coś ze sobą zrobić – wziąć się do kupy i zrobić coś ze swoim marnym życiem. Być może 1 na 100 wyszedłby z tej walki z podniesioną głową. I cóż to za wspaniała możliwość się przed marnotami otwiera. Mogą walczyć, tak jak przykazał Ulryk i jak udowodnił sobą Sigmar. Mogą walczyć o swoją przyszłość i albo wygrać, albo sczeznąć. Jeśli przegrają, oznaczać to może tylko to, że nie byli godni zwycięstwa. Jeżeli wygrają, Imperium zyska kolejną mężną duszę.”

Elektor przywołał szambelana i wręczył mu rozkaz dla dowódcy milicji Talabeklandu oraz drugi, dla Inkwizytora. W rozkazie stało:

Niniejszym wyjmuję spod prawa i ochrony Zakon Shalyi i każdą organizację go wspierającą oraz konfiskuje ich mienie. Od dnia dzisiejszego, to jest 23 Sommerzeit 2515 Roku Kalendarza Imperium ogłaszam heretykami wszystkich oddających jawnie i w sercu cześć Bogini Shalyi. Kult ów pod pozorem niesienia pomocy szerzy w Imperium moralną zgniliznę i osłabia wolę przetrwania. Niech będzie przeklęty.

Podpisał Elektor Prowincji Talabekland, Książę Lotar von Krieglitz-Untermensch

[pieczęć]


Zamów subskrypcję tego bloga – będziesz informowany o nowych postach e-mailem.

Odwiedź sklep z grami: www.rebel.pl

~ - autor: malleusbellum w dniu 9 marca 2007.

Komentarze 2 to “Heretycy”

  1. Pomysł ciekawy ale heretykami mogą ogłosić taką instytucje jak Kult Shallyi tylko Wielki Teogonista i Imperator a Książe-Elektor Talabeklandu wiele do gadania w tej sprawie nie ma.

  2. Zacznijmy od tego, że każdy MG ma swoją wizję świata. Mnie raczej nie interesuje oficjalna wizja promowana przez wydawcę, a bardziej to, czym może być warhammer, jeżeli obedrzeć go z całego niepotrzebnego balastu.
    Na moich sesjach, a na sesjach Piotera to już w ogóle, świat jest bardziej renesansowy w wydaniu niemieckim, bardzo dużo dokładamy do niego historii, a co za tym idzie, nasza wizja Imperium jest podobna do stanu Europy z początku XVI wieku. Prowincje Imperium stanowią de facto odrębne landy i elektorowie mają bardzo dużo do powiedzenia, gdyż to oni są władcami. Więc taka sytuacja w naszym warhu jest do pomyślenia.
    Abstrahując od tego, czy pasuje to do Twojej wizji warha czy nie, to ten pomysł może wprowadzić niezły hardcore na sesjach, no nie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: