Akt ósmy – Grindewald gorze

Sesja 02 czerwca 2007

Bohaterowie siedzieli w zamknięciu oczekując na rozwój wypadków. Gotard wespół z całą kompanią, Hans zamknięty w kurniku na uboczu. Nastrój stawał się coraz bardziej podły, a nastawienie do wieśniaków coraz bardziej wrogie.

Dieter Morr, świeżo awansujący na sługę Hansa wioskowy znachor, w zamiarze udzielenie pomocy swojemu nowemu mistrzowi dopuścił się podwójnego morderstwa – otruł wioskowego władykę Roberta oraz Erasmusa Ebwaina, przywódcę rodzącej się w Meiringen rebelii.

Hans podpuścił Dietera, aby ten spróbował natychmiast przejąć władzę we wsi, jednak znachor nie wypadł najlepiej w konfrontacji z jednym z pretendentów do zastąpienia Roberta, Janem Faulem. Problem rozwiązał Ebwain, jakimś cudem jeszcze dychający, poderżnąwszy Dieterowi gardło w zemście za próbę otrucia. Wielki, aczkolwiek niedoszły, wódz rebelii skonał chwilę potem – trucizna wygrała.

Wykorzystując spowodowane sytuacją zamieszanie Justus Spalatin postanowił przejąć inicjatywę i przywrócić boski ład we wsi, nawołując do spokoju, opamiętania i oddania pokłonu Cesarzowi, Sigmarowi i Ulrykowi. Wykorzystując swoją charyzmę i młot dopiął swego w dosyć krótkim czasie, wysyłając do Morra tylko jednego wieśniaka.

Gotard i Hans postanowili opuścić wieś natychmiast, pomimo ostrzeżeń Justusa o możliwości poczytania tak szybkiego odejścia jako ucieczki i ściągnięcia na siebie podejrzeń o związek z otruciem Starego Roberta i Ebwaina.

Wyruszyli w dół doliny po śladach zostawionych przez jednego z myśliwych towarzyszących wcześniej Ebwainowi, który wyruszył krótko przed nimi do swoich, niosąc złe wieści.

Odetchnąwszy swobodą podziwiali sowę lecącą bezszelestnie w stronę linii drzew. „Widok sowy w dzień zwiastuje śmierć” – powiedział Thomas, wzdrygając się.


Zamów subskrypcję tego bloga – będziesz informowany o nowych postach e-mailem.

Odwiedź sklep z grami: www.rebel.pl

Reklamy

~ - autor: malleusbellum w dniu 3 czerwca 2007.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: